Απολύονται οι 35 συμβασιούχοι στον Δήμο Μάνδρας-Ειδυλλίας-Η Δήμαρχος υπέγραψε την διαπιστωτική πράξη
Απολύονται οι 35 συμβασιούχοι στον Δήμο Μάνδρας-Ειδυλλίας , αφού ήδη η Δήμαρχος Γιάννα Κριεκούκη έχει υπογράψει από τις 30 Ιουνίου 2017 την σχετική διαπιστωτική πράξη , η οποία βρίσκεται αναρτημένη στην Διαύγεια .
Την Δευτέρα το πρωί 3 Ιουλίου , όπως πληροφορηθήκαμε , οι 35 συμβασιούχοι-παρατασιούχοι λαμβάνουν από την Δήμαρχο και επισήμως τις απολύσεις τους .
![](https://www.athenswest.gr/wp-content/uploads/2017/04/κριεκουκη-2-300x292.jpg)
Η διοίκηση του Δήμου Μάνδρας-Ειδυλλίας καταγράφεται σε εκείνες τις δημοτικές διοικήσεις που προχωρούν σε απολύσεις των παρατασιούχων , “πατώντας” στην απόφαση της ολομέλειας του Ελεγκτικού Συνεδρίου αλλά και στην νέα , ψηφισμένη πλέον νομοθετική ρύθμιση Σκουρλέτη .
Εδώ η διαπιστωτική πράξη της απόλυσης